My dzieci z dworca zoo

fot. UM Częstochowy
- to tytuł znanego reportażu, szokującej relacji 15-letniej narkomanki z Berlina Zachodniego. W Miejskim Domu Kultury młodzież częstochowskich szkół obejrzała spektakl, który powstał na podstawie tej prawdziwej historii.
Koronawirus
śląskie
496
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Spektakl „My, dzieci z dworca ZOO” przygotowany przez Teatr Kamienica pokazano dwukrotnie 24 lutego w sali widowiskowej MDK w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2019-2020 oraz Miejskiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zaproszono młodzież częstochowskich szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami, a także członków Zespołu ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Sztuka stworzona w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka przedstawia prawdziwą historię nastoletniej narkomanki Christine F., opowiada nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale również uświadamia, jak cienka jest granica pomiędzy zabawą a tragedią. Sztuka obnaża ludzką bezradność, a przede wszystkim bezradność młodego człowieka, który pozbawiony opieki i wsparcia tak łatwo popada w uzależnienie i nędzę. W spektaklu nie ma biernych widzów, wszyscy są w samym centrum wydarzeń, obserwują jak bohaterka dokonuje przerażających i nielogicznych wyborów coraz bardziej popadając w uzależnienie, prowadząc bezskuteczną walkę z nałogiem.

 
Źródło: UM Częstochowy
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
496
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2020-10-09 20:00
miejsce
Hala Sportowa, Częstochowa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 18:00
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-06 19:30
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany