Fiasko rozmów Polskiego Związku Wędkarskiego i Związku Producentów Ryb z Wodami Polskimi

zdjęcie: Fiasko rozmów Polskiego Związku Wędkarskiego i  Związku Producentów Ryb z Wodami Polskimi / pixabay/1015758
16 marca br. w Warszawie doszło do kolejnego spotkania między przedstawicielami PZW, Związku Producentów Ryb z Wodami Polskimi. Strona administracji publicznej nie była w stanie merytorycznie odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące programu „Opłata Krajowa”.
Przedstawiciele Wód Polskich nie byli przygotowani merytorycznie aby odpowiedzieć na podstawowe pytania związane z programem Opłata Krajowa, np.: jak została wyliczona opłata 350 zł, jak będzie wyglądała dystrybucja środków między Wodami Polskimi a użytkownikami.

Usłyszeliśmy, że program raczkuje i mogą się pojawić jakieś nieścisłości. Nie usłyszeliśmy, żadnych konkretów na zadane pytania. Przyjechaliśmy z całej Polski, a zostaliśmy zlekceważeni, a właściwie zlekceważone zostały polecenia Prezesa Krzysztofa Wosia, który na poprzednim spotkaniu delegował na Departament Rybactwa szczegółowe przedstawienie założeń programu. Brakowało na spotkaniu Prezesa Janusza Wrony czy choćby dyrektora Dionizego Ziemieckiego z Departamentu Rybactwa - powiedział Dariusz Dziemianowicz, Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego.

Na równoległym spotkaniu z departamentem prawnym Wód Polskich, strona rządowa powiedziała, że wzór umowy programu „Opłaty Krajowej”, który stanowi załącznik do zarządzania 48 ma charakter aktu wewnętrznego, a nie zewnętrznego. Spotkanie skończyło się bez merytorycznych ustaleń. Poinformowany o przebiegu spotkań Prezes Krzysztof Woś wyznaczył termin kolejnego na najbliższy wtorek.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Częstochowa
9.3°C
wschód słońca: 05:44
zachód słońca: 17:57
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2023-03-24 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-24 20:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-25 10:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-25 16:00
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany