30 czerwiec 2020

Jego łupem padło 5 butelek alkoholu, odpowie za kradzież rozbójniczą

fot. KMP w Częstochowie
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Blachowni zatrzymali młodego mężczyznę, który w jednym ze sklepów ukradł 5 butelek alkoholu, a następnie w trakcie ucieczki zaatakował interweniującego pracownika ochrony, szarpał i uderzał go w klatkę piersiową. Sprawca został zatrzymany. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Zdarzenia miało miejsce w ubiegły czwartek. Do jednego ze sklepów, wszedł młody meżczyzna skąd wziął kilka butelek alkoholu, a następnie nie płacąc za nie, pospiesznie udał się w kierunku wyjścia. Został zauważony przez pracownika ochrony sklepu, który znał z widzenia młodego meżczyznę, własnie jako sprawcę mających wcześniej kradzieży. Kiedy ochroniarz usiłował powstrzymać go przed kradzieżą 17-latek rzucił się na niego i zadawał mu ciosy w klatkę piersiową. W obezwładnieniu agresora pomógł drugi z ochroniarzy.

O sytuacji zostali poinformowani funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Blachowni, którzy natychmiast przystąpili do działania. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przekazali podejrzanego do prokuratury. Jak się okazało nie były to pierwsze kradzieże młodego mężczyzny. 17-latek usłyszał zarzut nie tylko kradzieży rozbójniczej. Odpowie również za spowodowanie obrażeń u pracownika ochrony. Na wniosek miejscowej Prokuratury, Sąd Rejonowy podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu przestępcy. Teraz decyzją Sądu, spędzi on najbliższe 2 miesiące w areszcie.

art. 281 kodeksu karnego - kradzież rozbójnicza

"Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".

art. 151 kodkesu karnego - spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2021-02-06 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 20:30
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-13 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-14 16:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany