26 październik 2020

OBJAZDY NA RAKOWIE OD ŚRODY

fot. UM Częstochowy
W związku z rozpoczęciem gruntownej przebudowy, od środy 28 października ulica Łukasińskiego będzie zamknięta dla ruchu. Samochody i autobusy MPK pojadą objazdami.
REKLAMA
Prace związane z przebudową sprawią, że w ciągu ul. Łukasińskiego na czas robót możliwy będzie tylko dojazd do posesji za zgodą kierownika budowy. Pozostały ruch i kursy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazdy.

Na czas remontu, który w założeniu ma potrwać do końca roku, zmieni się sposób kursowania linii 12, 19, 31, 32, 35, 36 i 80.

Linie nr 12 i 32 będą kursować na trasie skróconej do przystanku STARY RAKÓW, bez obsługi odcinka ulicy Łukasińskiego do pętli Raków Dworzec PKP.
Linia nr 19
Kierunek Żabiniec: od Kucelina przez aleję Pokoju aż do Estakady, następnie aleją Wojska Polskiego do Rakowskiej i dalej bez zmian.
Kierunek Kucelin/Walcownia: od Żabińca do przystanku STARY RAKÓW bez zmian, następnie ulicą Okrzei do alei Wojska Polskiego i dalej aleją Pokoju w stronę Dąbia.
Uwaga: linia nr 19 w obu kierunkach będzie wykonywała wjazdy na przystanki RAKÓW DWORZEC PKP przy Skwerze Junaków!
Linia nr 31
Kierunek Cmentarz Komunalny: od Kręciwilka do przystanku STARY RAKÓW bez zmian, następnie ulicą Okrzei do alei Wojska Polskiego i dalej bez zmian.
Kierunek Kręciwilk: od Estakady prosto aleją Wojska Polskiego do Bugajskiej i dalej bez zmian.
Linia nr 35 – od przystanku STARY RAKÓW ulicą Okrzei do alei Wojska Polskiego i dalej bez zmian.
Linia nr 36 – od przystanku ESTAKADA prosto aleją Wojska Polskiego do ulicy Rakowskiej i dalej bez zmian.
Linia nr 80 będzie kursować na trasie skróconej do przystanku STADION RAKÓW, bez obsługi ulic Limanowskiego i Łukasińskiego do pętli Raków Dworzec PKP.
UWAGA! Dla linii nr 19, 31 i 35 zostanie uruchomiony zastępczy przystanek „PRUSA”, znajdujący się na ulicy Okrzei za skrzyżowaniem z ulicą Łukasińskiego.

 
Źródło: UM Częstochowy
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie