22 kwiecień 2021

BUDOWA LINII TRAMWAJOWEJ - CZEKAJĄ NAS ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

fot. UM Częstochowy
Możemy się ich spodziewać w najbliższych tygodniach w obrębie placu budowy w Śródmieściu - informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.
REKLAMA
W uzgodnieniu z wykonawcą wielkiej przebudowy linii tramwajowej w Częstochowie, firmą NDI, MPK informuje:

  • Od 22 kwietnia (16 tydzień roku) zamknięty zostanie przejazd przez torowisko na tereny targowe na wysokości ,,Megasamu”. Zamknięcie zostanie utrzymane przez około 2 miesiące. Obsługa zamkniętego obszaru będzie odbywać się przez tereny kolejowe, dojazd ulicą Orzechowskiego na tyłach Dworca PKP.
  • Od 1 maja (18 tydzień roku) przez kilkanaście dni połówkowo ograniczany będzie ruch w obrębie ronda Mickiewicza (mimo utrudnień i spowolnień pełna przejezdność).
  • Najpóźniej 15 maja (19 tydzień roku) zostanie otwarte w pełni skrzyżowanie alei Najświętszej Maryi Panny, Kościuszki i Wolności. Tym samym wróci możliwość przejazdu przez torowisko w obu kierunkach i pierwotna organizacja ruchu w obrębie tego miejsca.
  • Po 10 maja (19 tydzień roku) zostaną otwarte w pełni skrzyżowania: ulicy Jasnogórskiej z alejami Kościuszki i Armii Krajowej oraz ul. Orzechowskiego z al. Wolności (przy dworcu PKS).
  • Od 17 maja (20 tydzień roku) częściowo zamknięte zostanie skrzyżowanie al. Jana Pawła II z al. Armii Krajowej. Ruch w obu kierunkach (przejazd przez torowisko) będzie odbywał się po jednej jezdni – zamknięcie połówkowe. Utrudnienia potrwają minimum miesiąc.

Z uwagi na dynamikę prac, opóźnienia w dostawach spowodowane ogólnoświatową sytuacją epidemiczną oraz warunki atmosferyczne terminy mogą ulec zmianom. Nie powinny jednak wychodzić poza zakres danego tygodnia, wskazanego przy wymienionych datach.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przeprasza za utrudnienia.
 


u góry: zdjęcie poglądowe z budowy
 

 
Źródło: UM Częstochowy
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie