Komunikacja / Transport artykuł sponsorowany
8 listopad 2021

Cyfrowa rewolucja w Częstochowie

fot. nadesłane
Już ponad 20% biletów parkingowych w Częstochowie jest kupowanych przez aplikacje mobilne. Dane Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie nie pozostawiają złudzeń - cyfrowa rewolucja odbywa się na Naszych oczach. Jeszcze w 2019 roku udział mobilnych biletów parkingowych był jednocyfrowy - dziś Częstochowa nie odstaje  znacząco stolicy, w której wg raportu ZDM Warszawa w 2020 roku 23% biletów parkingowych zakupiono przez aplikacji. Udział mobilnych aplikacji w ogólnej sprzedaży biletów parkingowych jest u Nas większy niż wielu miastach w Polsce- gdzie średnia oscyluje w okolicach 10%. Otwarta postawa Miejskiego Zarządu Dróg (w Częstochowie działa już 6 operatorów płatności mobilnych) owocuje stale rosnąca liczba użytkowników aplikacji do płacenia za parking. Mimo, wydawałoby się się dużego wyboru dostawców   aplikacji w Częstochowie – miasto nie zatrzymuje się. Od 2 listopada w Częstochowie dostępny jest Flowbird parking – aplikacja działająca w ponad 620 miastach w Europie.


Od Ceuty w Hiszpanii po Tartu w Estonii - jedna aplikacja do płatnego parkowania. 

Flowbird jest jednym z największych na świecie producentów automatów parkingowych. W Polsce działa ponad 8000 parkometrów z logiem tego producenta. Od 1 lipca  w kraju dostępna jest też aplikacja Flowbird Parking po rejestracji w której możemy płacić za parking w Belgii, Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Litwie, a wkrótce w Niemczech , Danii, Norwegii i Szwecji. Akceptacja dodatkowego regulaminu pozwala na skorzystanie z usługi na terenie Wielkiej Brytanii i USA.

Rejestracja się w aplikacji Flowbird w Polsce możemy zapłacić za parking  w Belgii, Estonii,  Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii i  Litwie a wkrótce w Niemczech, Danii, Norwegii i Szwecji. Akceptacja dodatkowego regulaminu pozwala na skorzystanie z usługi na terenie Wielkiej Brytanii i USA.

Aplikacja jest bezpłatna, niezwykle prosta i przyjazna. Na mapie prezentowane są wirtualne parkomaty, które pozwalają upewnić się czy jesteśmy na terenie strefy płatnego parkowania. Kierowca nie musi w żaden sposób oznakowywać pojazdu naklejką czy kartą za szybą - jeśli jednak chce może odebrać bezpłatną naklejkę w siedzibie MZD przy ulicy Legionów 52.

Niedawno firma Flowbird ogłosiła zwycięstwo w przetargu na aplikację mobilną dla miasta Nowy Jork gdzie z aplikacji rocznie będzie dokonywanych ponad 5 mln transakcji.  W Polsce firma ma zamiar rozwijać usługi parkingowe dla klientów indywidualnych i firm oferując im min. możliwość nawigacji do wolnego miejsca parkingowego czy powiadomienia o kończących się sesjach parkingowych. W przyszłym roku firma ma zamiar uruchomić dodatkowe usługi obok płatności za parking. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2022-01-29 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-16 20:00
miejsce
Hala Sportowa, Częstochowa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-19 19:00
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-27 17:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany