Przejdź do treści
6°CPowietrze: bardzo dobre Warta: 111 cm opada wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:01 · zachód 17:57
reklama

Cracovia Kraków

Ekstraklasa, sezon 2026/2027: 11. miejsce na 18, 11 pkt, bramki 12:15

Sezon: 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Raków Częstochowa pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze RPRWWPPPPW

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1906
Kraj
Polska
Stadion
Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego
Adres
ul. Józefa Kałuży 1, Kraków
Pojemność
15 016 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • L. Elsner L. Elsner02.2025 - 07.2026
  • Bartosz Grzelak Bartosz Grzelakod 07.2026

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze5510
Zwycięstwa303
Remisy022
Porażki235
Bramki zdobyte8412
Bramki stracone7815
Średnio zdobytych na mecz1,60,81,2
Średnio straconych na mecz1,41,61,5
Czyste konta022
Mecze bez strzelonego gola224
Najwyższa wygrana u siebie
3:1
Najwyższa porażka u siebie
0:2
Najwyższa porażka na wyjeździe
3:1
Najdłuższa seria zwycięstw
2 mecze
Najdłuższa seria remisów
1 mecz
Najdłuższa seria porażek
4 mecze
Rzuty karne wykorzystane
2 z 3

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
10.10.2026 10 Cracovia KrakówA. Hasić 54' (k.), 90+8' (k.); M. Berte 90+18' 3:1 Zagłębie LubinA. Ławniczak 27'
19.09.2026 9 GKS KatowiceB. Nowak 54' (k.); M. Wdowiak 62'; I. Shkurin 90' 3:2 Cracovia KrakówM. Minchev 46'; L. Nordås 72'
13.09.2026 8 Wisła PłockP. Kun 10'; S. Madejski 61' (sam.); S. Akere 70' 3:1 Cracovia KrakówM. Berte 69'
06.09.2026 7 Cracovia Kraków 0:1 Górnik ZabrzeK. Urbański 81' (k.)
29.08.2026 6 Radomiak RadomR. Wolski 55', 64' (k.) 2:1 Cracovia KrakówM. Minchev 47'
21.08.2026 5 Cracovia KrakówM. Perković 45'; A. Hasić 78', 90' 3:2 Wieczysta KrakówM. Wieteska 23'; Lisandro Semedo 53' (k.)
16.08.2026 4 Cracovia KrakówA. Hasić 56'; D. Piła 75' 2:1 Raków CzęstochowaP. Makuch 31'
09.08.2026 3 Śląsk Wrocław 0:0 Cracovia Kraków
03.08.2026 2 Cracovia Kraków 0:2 Pogoń SzczecinLeo Borges 46'; P. Mukairu 90'
25.07.2026 1 Lech Poznań 0:0 Cracovia Kraków

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1A. Hasić622
2M. Berte2
2M. Minchev2
4D. Piła11
4L. Nordås1
4M. Perković11

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
S. Madejski13280000
K. Cymerys33170000
J. Chrapusta77170000
A. Bobek91210000
Obrońcy
G. Henriksson4270010
K. Glik15370000
D. Baumgartner22290031
O. Kakabadze25300120
V. Burlet28200100
M. Perković39221100
B. Traoré61210000
D. Piła79241120
J. Wilczek190000
Pomocnicy
B. Selan5200010
Amir Al Ammari6280030
M. Praszelik7250010
F. Marchwiński10230010
A. Hasić14246220
M. Tabisz19180000
K. Knap20240000
W. Dej29180000
A. Marciniak38170000
M. Klich43350240
S. Ltaief47250120
D. Kameri70210020
Mateusz Skoczylas92190000
Napastnicy
W. Bogacz9210000
L. Nordås11231000
S. Eyob-Abraha16180000
M. Minchev17242010
Kahveh Zahiroleslam18230000
K. Śmiglewski21200000
M. Berte90232010

Skład zgłoszony do rozgrywek (33). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: Ekstraklasa, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Górnik Zabrze 10 25 19:9
2 Lech Poznań 9 22 21:8
3 Legia Warszawa 10 22 21:8
4 Pogoń Szczecin 9 18 14:6
5 GKS Katowice 10 18 22:15
6 Wisła Kraków 10 17 17:14
7 Piast Gliwice 10 16 18:16
8 Korona Kielce 10 15 12:12
9 Zagłębie Lubin 10 15 12:13
10 Jagiellonia 9 12 13:16
11 Cracovia Kraków 10 11 12:15
12 Wisła Płock 9 11 9:15
13 Widzew Łódź 10 9 14:15
14 Motor Lublin 10 9 12:17
15 Wieczysta Kraków 10 8 15:19
16 Radomiak Radom 10 8 9:23
17 Śląsk Wrocław 10 6 12:19
18 Raków Częstochowa 10 3 13:25

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 13.10.2026.