Przejdź do treści
6°CPowietrze: bardzo dobre Warta: 111 cm opada wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:01 · zachód 17:57
reklama

Legia Warszawa

Ekstraklasa, sezon 2026/2027: 3. miejsce na 18, 22 pkt, bramki 21:8

Sezon: 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Raków Częstochowa pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze WWRWRRWRWW

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1916
Kraj
Polska
Stadion
Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Adres
ul. Łazienkowska 3, Warszawa
Pojemność
31 103 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Marek Papszun Marek Papszunod 07.2025

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze5510
Zwycięstwa336
Remisy224
Porażki000
Bramki zdobyte12921
Bramki stracone358
Średnio zdobytych na mecz2,41,82,1
Średnio straconych na mecz0,61,00,8
Czyste konta213
Mecze bez strzelonego gola000
Najwyższa wygrana u siebie
5:0
Najwyższa wygrana na wyjeździe
1:3
Najdłuższa seria zwycięstw
2 mecze
Najdłuższa seria remisów
2 mecze
Rzuty karne wykorzystane
2 z 2

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
11.10.2026 10 Legia WarszawaŁ. Zjawiński 18'; R. Adamski 70' 2:0 Wisła Kraków
20.09.2026 9 JagielloniaJesús Imaz 35' (k.) 1:3 Legia WarszawaR. Augustyniak 15' (k.); N. Prelec 20' (sam.); P. Wszołek 75'
13.09.2026 8 Legia WarszawaR. Augustyniak 19' 1:1 Widzew ŁódźK. Piątkowski 21' (sam.)
05.09.2026 7 Motor LublinK. Czubak 65', 68' 2:3 Legia WarszawaR. Augustyniak 45' (k.); J. Żewłakow 90', 90'
28.08.2026 6 Legia WarszawaR. Adamski 90' 1:1 Śląsk WrocławP. Samiec-Talar 35' (k.)
22.08.2026 5 Piast GliwiceLeandro Sanca 90' 1:1 Legia WarszawaŁ. Zjawiński 7'
14.08.2026 4 Legia WarszawaM. Ševčík 7'; R. Augustyniak 10'; R. Adamski 17'; B. Kapustka 44', 51' 5:0 Radomiak Radom
08.08.2026 3 Korona KielceM. Stępiński 70' 1:1 Legia WarszawaŁ. Zjawiński 28'
02.08.2026 2 Legia WarszawaŁ. Zjawiński 25'; Rúben Vinagre 72'; R. Adamski 90' 3:1 Zagłębie LubinF. Kocaba 4'
24.07.2026 1 Pogoń Szczecin 0:1 Legia WarszawaZ. Arsenić 90'

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1R. Adamski4
1Ł. Zjawiński4
1R. Augustyniak422
4B. Kapustka2
4J. Żewłakow21
6M. Ševčík1
6P. Wszołek15
6Rúben Vinagre13
6Z. Arsenić1

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
I. Brkić1300000
Jan Bienduga1170000
O. Hindrich89230000
Obrońcy
S. Fukuda2250000
Robert Deziel5200010
Z. Arsenić24311000
B. Korzynski25160000
K. Piątkowski91250100
Pomocnicy
M. Lauryn3160000
D. Szymański4300000
Henrique Arreiol6210000
R. Augustyniak8324200
K. Chodyna11260000
A. Reca13300000
M. Szczepaniak17180010
Rúben Vinagre19271310
Artur20350000
J. Żewłakow20192110
V. Bichakhchyan21260100
P. Wszołek22331510
M. Ševčík23231000
F. Przybylko28170000
W. Urbański53200010
B. Kapustka67292020
Napastnicy
J. Kuchta7280000
R. Adamski9244030
E. Mikanovich13170000
B. Viunnyk27230000
A. Čolak30320000
Ł. Zjawiński79244000

Skład zgłoszony do rozgrywek (30). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: Ekstraklasa, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Górnik Zabrze 10 25 19:9
2 Lech Poznań 9 22 21:8
3 Legia Warszawa 10 22 21:8
4 Pogoń Szczecin 9 18 14:6
5 GKS Katowice 10 18 22:15
6 Wisła Kraków 10 17 17:14
7 Piast Gliwice 10 16 18:16
8 Korona Kielce 10 15 12:12
9 Zagłębie Lubin 10 15 12:13
10 Jagiellonia 9 12 13:16
11 Cracovia Kraków 10 11 12:15
12 Wisła Płock 9 11 9:15
13 Widzew Łódź 10 9 14:15
14 Motor Lublin 10 9 12:17
15 Wieczysta Kraków 10 8 15:19
16 Radomiak Radom 10 8 9:23
17 Śląsk Wrocław 10 6 12:19
18 Raków Częstochowa 10 3 13:25

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 13.10.2026.