Przejdź do treści
6°CPowietrze: bardzo dobre Warta: 113 cm bez zmian wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:01 · zachód 17:57
reklama

Korona Kielce

Ekstraklasa, sezon 2026/2027: 8. miejsce na 18, 15 pkt, bramki 12:12

Sezon: 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Raków Częstochowa pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze PRWRWRWPWP

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1973
Kraj
Polska
Stadion
EXBUD Arena
Adres
ul. Ściegiennego 8, Kielce
Pojemność
15 550 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: EXBUD Arena

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Jacek Zielinski Jacek Zielinskiod 07.2025

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze5510
Zwycięstwa134
Remisy303
Porażki123
Bramki zdobyte6612
Bramki stracone7512
Średnio zdobytych na mecz1,21,21,2
Średnio straconych na mecz1,41,01,2
Czyste konta011
Mecze bez strzelonego gola123
Najwyższa wygrana u siebie
3:2
Najwyższa wygrana na wyjeździe
0:2
Najwyższa porażka u siebie
0:2
Najwyższa porażka na wyjeździe
2:0
Najdłuższa seria zwycięstw
1 mecz
Najdłuższa seria remisów
1 mecz
Najdłuższa seria porażek
1 mecz
Rzuty karne wykorzystane
2 z 2

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
11.10.2026 10 Pogoń SzczecinM. Wojciechowski 45'; P. Mukairu 86' 2:0 Korona Kielce
19.09.2026 9 Korona KielceM. Stępiński 20' (k.), 62' (k.); C. Mena 33' 3:2 Raków CzęstochowaL. Diaby-Fadiga 58'; B. Mirčetić 82'
15.09.2026 2 Korona Kielce 0:2 Górnik ZabrzePeter 41', 90'
12.09.2026 8 Śląsk WrocławM. Dembélé 79' 1:2 Korona KielceM. Stępiński 35'; Simon Gustafson 90'
05.09.2026 7 Korona KielceO. Lingr 24' 1:1 Wisła KrakówA. Uryga 90'
28.08.2026 6 Wisła Płock 0:2 Korona KielceM. Faßbender 21'; M. Stępiński 49'
22.08.2026 5 Korona KielceM. Stępiński 19' 1:1 Motor LublinK. Czubak 30'
15.08.2026 4 Widzew ŁódźS. Kapuadi 8' 1:2 Korona KielceM. Faßbender 22', 26'
08.08.2026 3 Korona KielceM. Stępiński 70' 1:1 Legia WarszawaŁ. Zjawiński 28'
25.07.2026 1 JagielloniaN. Prelec 88' 1:0 Korona Kielce

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1M. Stępiński62
2M. Faßbender3
3C. Mena1
3Daniel Bak1
3O. Lingr1
3Simon Gustafson1

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
X. Dziekoński1220000
M. Mikielewicz12170000
R. Mamla87220000
Obrońcy
A. Mosór2220010
Igor Chmielewski5180000
M. Pięczek6250100
K. Matuszewski11240000
Mikolaj Podwysocki17170000
S. Rubežić23250020
B. Smolarczyk24220000
K. Sotiriou44290000
N. Barczak67200000
W. Długosz71250530
Pomocnicy
D. Błanik7280000
M. Remacle8280100
S. Davidović9200000
Nono10340000
P. Hellebrand18260010
A. Hancko19170000
M. Ameyaw19250000
K. Minuczyc20170000
K. Ciszek21180100
C. Mena30231000
O. Lingr32271000
Kamil Jakubczyk35210140
Hubert Zwoźny37220000
Simon Gustafson86301000
Napastnicy
Kornel Tobola11190000
M. Stępiński14306000
M. Faßbender22273020
Daniel Bak99201000

Skład zgłoszony do rozgrywek (31). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: Ekstraklasa, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Górnik Zabrze 10 25 19:9
2 Lech Poznań 9 22 21:8
3 Legia Warszawa 10 22 21:8
4 Pogoń Szczecin 9 18 14:6
5 GKS Katowice 10 18 22:15
6 Wisła Kraków 10 17 17:14
7 Piast Gliwice 10 16 18:16
8 Korona Kielce 10 15 12:12
9 Zagłębie Lubin 10 15 12:13
10 Jagiellonia 9 12 13:16
11 Cracovia Kraków 10 11 12:15
12 Wisła Płock 9 11 9:15
13 Widzew Łódź 10 9 14:15
14 Motor Lublin 10 9 12:17
15 Wieczysta Kraków 10 8 15:19
16 Radomiak Radom 10 8 9:23
17 Śląsk Wrocław 10 6 12:19
18 Raków Częstochowa 10 3 13:25

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 13.10.2026.