Wydarzenia

"Złote głosy musicalu"

dodano 2024-02-06 19:13:41
rozpoczęcie:
2024-04-06 19:00
miejsce:
Akademickie Centrum Kultury - Klub Politechnik, Częstochowa, Al. Armii Krajowej 23/25
bilety:

Najpiękniejsze musicalowe utwory zaśpiewane przez najlepsze głosy polskiej sceny muzycznej. Odtwórcy głównych ról musicalowych wykonają popularne, pełne emocjonalnego ładunku songi z uwielbianych na całym świecie musicali. W muzycznej podróży prowadzić nas będzie: Zespół wybitnych Muzyków pod batutą Tomasza Filipczaka oraz gwiazdy polskiej sceny musicalowej: Sylwia Banasik- Smulska, Kaja Mianowana, Zofia Nowakowska, Damian Aleksander i Tomasz Steciuk Usłyszymy utwory z najpopularniejszych światowych produkcji takich jak Upiór w Operze, Nędznicy, Mamma Mia, Koty, Taniec Wampirów, Moulin Rouge, Miss Saigon, Six, We Will Rock You czy Wicked. Jeśli chcą przeżyć Państwo chwile pełne emocji, wzruszeń, piękna i sztuki - to idealne wydarzenie dla Was.

Czego się spodziewać?
• Złotych Głosów Musicalu
• Orkiestry pod przewodnictwem Tomasza Filipczaka
• Wyjątkowych aranżacji znanych hitów
• Tancerzy
• Pięknej scenerii
• Interakcji w trakcie koncertu
• Niezwykłych kreacji

Wystąpią:

Sylwia Banasik- Smulska - odtwórczyni głównych ról musicalowych m.in: Kim w Miss Saigon w Teatrze Muzycznym w Łodzi, Aida i Amneris w musicalu Aida, Oz w musicalu We Will Rock You oraz Ewa w musicalu Piloci w Teatrze Muzycznym ROMA, Wednesday w musicalu Rodzina Addamsów w Teatrze Muzycznym w Gliwicach czy Kochanka Perona w musicalu Evita w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Jest laureatką konkursów "Pamiętajmy o Osieckiej", ArtBem, Festiwal FAMA. W latach 2012-2020 solistka Studia Accantus. Nagrania jej wersji musicalowych przebojów osiągają miliony wyświetleń w internecie. Ich łączna liczba przekroczyła już ponad 80 milionów wyświetleń. Polski głos Belli w filmie Piękna i Bestia. Użyczyła również głosu w takich produkcjach jak: Pokemon, Barbie czy Ralph Demolka.

Kaja Mianowana - Zadebiutowała na profesjonalnej scenie musicalowej, mając zaledwie 17 lat jako odtwórczyni roli Christine Daaè w musicalu "Upiór w Operze" w Teatrze w Muzycznym ROMA. Zagrała role w licznych spektaklach muzycznych, m.in: "Koty" (Jemima), "Les Misérables" (Cosette), "Notre-Dame de Paris" (Fleur de Lys), "Miss Saigon" (Ellen), "Once" (GIRL), "Love Story" (Jennifer Cavalieri), "Piloci" (Betty), "Machiavelli" (Lukrecja), "Apocrypha" (Black Spirit), "Letter from Warsaw" (Hannah), "Lamaila" (Kaya), "The last five years" (Cathy). Wielokrotnie była wybierana do głównych ról przez wielkich twórców musicali m.in. Andrew Lloyda Webbera, Riccardo Cocciante, Gary"ego Guthmana. Często wykonywała partie stworzone specjalnie na jej głos oraz współpracowała ze znanymi kompozytorami muzyki filmowej m.in. ze Zbigniewem Preisnerem, Bartoszem Chajdeckim i Mikołajem Stroińskim. Ma na swoim koncie liczne wydania płytowe: "OFFbaroque", "MelluSya", "World of Orient", "The Traveler" oraz single: "Syrena", "Wind blows", "Pomimo upału".

Zofia Nowakowska
- Na deskach teatralnych zadebiutowała w 2004 roku rolą Juli w musicalu "Romeo i Julia" Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. W latach 2004 - 2010 współpracowała z teatrem Studio Buffo w Warszawie. Grała m.in główną rolę w musicalu "Metro". W roku 2006 wcieliła się w rolę młodej Marii Antoniny w operze Ça Ira, autorstwa basisty i lidera zespołu Pink Floyd - Rogera Watersa. Od 2014 roku współpracuję z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zagrała w spektaklach "Ale musicale", "Mamma Mia" (Sophie), Piloci (Nina), Aidą (Amneris), Waitress (Jenna). W 2021 roku rozpoczęła także współpracę z Teatrem Muzycznym w Łodzi gdzie można ją usłyszeć w spektaklu "Radio Retro". Użyczyła swojego głosu w najpopularniejszych filmach i bajkach Walta Disneya m.in "Zaczarowana", w którym zaśpiewała partie wokalne głównej postaci - Księżniczki Giselle. Tytułowa "Elena z Avaloru". Polski głos Nali w kultowej produkcji Disneya "Król lew". Od 2007 roku współpracuję w charakterze solistki z Piotrem Rubikiem. W 2017 roku znalazła się wśród 4 finalistów siódmej edycji programu telewizji Polsat "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Damian Aleksander - Znany z roli Upiora w Operze, dzięki której otrzymał podwójną platynową płytę. Che z Evity, Jezus w Jesus Christ Superstar. Związany z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach jak: Miss Saigon, Grease, Pięciu Braci Moe, Koty, Les Miserables czy Upiór w Operze. Związany z Teatrami Muzycznymi w całym kraju m.in Poznaniu, Wrocławie czy Szczecinie. Aktualnie można zobaczyć go w takich musicalach jak Cabaret w Teatrze Polskim w Szczecinie, Matylda w Teatrze Syrena w Warszawie czy Kopernik w Operze Krakowskiej.

Tomasz Steciuk - Jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych aktorów musicalowych w kraju. Występował niemal we wszystkich Teatrach Muzycznych w Polsce. Od 2000 roku aktor Teatru Muzycznego "Roma" w którym zagrał takie role jak: Szef w Miss Saigon, Anioł w "Grease" Kot Gus w "Kotach", Pan Kleks i Filip Golarz w "Akademii Pana Kleksa", Upiór w "Upiorze w Operze", Thenardier w "Les Miserables", Dżin w "Aladynie", a aktualnie Buddie w musicalu "We Will Rock You". W Teatrze Muzycznym w Łodzi zagrał główną rolę Szefa w musicalu "Miss Saigon" oraz Mr. Thompsona w "Pretty Woman". W Operze i Filharmonii Podlaskiej wcielił się w Janusza Korczaka w musicalu Korczak, "Upiora" i dyrektora opery "Andre" w realizacji "Upiora w Operze" oraz karczmarza Mordkę w "Skrzypku na dachu", Wiktora Komarowskiego w musicalu "Doktor Żywago". Zagrał również główne role w Teatrach Muzycznych w Gdyni, Chorzowie, Poznaniu, Gliwicach, Warszawie czy Bydgoszczy.

Osobną sferą jego aktywności zawodowej jest praca w dubbingu filmowym, gdzie stworzył blisko sto kreacji, m.in. Prosiaczek Kubusiu Puchatku, Szeregowy w "Pingwinach z Madagaskaru" i wiele innych.

Tomasz Filipczak
- Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kompozycji i aranżacji. Średnie wykształcenie muzyczne uzyskał w PSM II stopania oraz Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Pianista, aranżer, kompozytor, dyrygent, producent muzyczny. Jest laureatem wyróżnienia XX -ego Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. Swoje doświadczenia muzyczne wykorzystuje w pracy na różnych polach, m.in. współpraca z teatrami: Teatr Muzyczny Roma, Studio Buffo w Warszawie, Teatr Syrena w Warszawie,Teatr Muzyczny w Gdyni
Czas trwania koncertu: 90 min

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Złote Głosy Musicalu
artyści:
Sylwia Banasik- Smulska,Edyta Krzemień, Kasia Łaska,Damian Aleksander
Najpiękniejsze musicalowe utwory zaśpiewane przez najlepsze głosy polskiej sceny muzycznej. Odtwórcy głównych ról musicalowych wykonają popularne, pełne emocjonalnego ładunku songi z uwielbianych na całym świecie musicali. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Częstochowa
2.3°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:42
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2024-04-17 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-17 20:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany