29 marzec 2024

Wiosenna trasa kwartetu ProForma

zdjęcie: Wiosenna trasa kwartetu ProForma / kupbilecik24.pl / WIOSENNA TRASA KWARTETU ProForma
kupbilecik24.pl / WIOSENNA TRASA KWARTETU ProForma
Zapraszamy 26 kwietnia 2024 roku do PUB Sportowy Stacherczak, Częstochowa, al. Tadeusza Kościuszki 1.
REKLAMA
data: 2024-04-26 20:00
miejsce: PUB Sportowy Stacherczak, Częstochowa, al. Tadeusza Kościuszki 1
bilety: KUP BILET
 

Kwartet ProForma jako jedyny pięcioosobowy kwartet w Polsce, a być może na świecie, w stałym repertuarze koncertowym posiada:
- piosenki autorskie do tekstów własnych, oraz do wierszy Stanisława Staszewskiego, K. I. Gałczyńskiego, J. Kaczmarskiego, K. Gajdy, a także do tłumaczeń tekstów Nicka Cave"a, Toma Waitsa i Leonarda Cohena
- 28 piosenek z repertuaru Stanisława Staszewskiego "Taty Kazika", barda Płocka i Paryża tworzącego w latach 50-tych i 60-tych, autora m.in. "Celiny" i "Baranka" - opracowanych na nowo we własnych aranżacjach.
- ok. 250 piosenek autorstwa Jacka Kaczmarskiego oraz tria Kaczmarski - Gintrowski - Łapiński, w tym całościowo opracowane programy "Wojna Postu z Karnawałem" i "Sarmatia", a także piosenki z okresu działalności solowej Przemysława Gintrowskiego.

Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje i rozpoznawalne brzmienie, w którym dużą rolę oprócz instrumentarium podstawowego grają również kontrabas, akordeon, mandolina i różne instrumenty perkusyjne.
Podczas swojej już ponad 18-letniej działalności Kwartet ProForma zagrał ponad 800 koncertów w całej Polsce oraz za granicą (Niemcy, Ukraina, USA).

W marcu 2012 Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego - wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma, nagraniem i wydaniem w 2015 r. dwupłytowego albumu "Wiwisekcja" będącego zapisem jednego ze wspólnych koncertów - uzupełnionym o kilka późniejszych nagrań studyjnych, oraz w 2017 r. kolejnego, "Tata Kazika kontra Hedora" z piosenkami napisanymi do odnalezionych po latach niepublikowanych wierszy Stanisława Staszewskiego.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Kwartet ProForma
artyści:
Piotr i Przemysław Lembiczowie, Wojciech Strzelecki, Marek Wawrzyniak, Marcin Żmuda
Kwartet ProForma to wyjątkowy, pięcioosobowy kwartet. Zainteresowania i temperament muzyczny sytuują zespół gdzieś pomiędzy krainą łagodności, a ciężkim rockiem, z uwzględnieniem wszystkich odcieni pośrednich. W 2016 roku ukazała się płyta "Na końcu świta", zawierająca 16 autorskich piosenek złożonych w spójny koncept, dotykający spraw ostatecznych zarówno z powagą, jak i humorem. Album został doskonale przyjęty przez publiczność i krytyków. W opiniach podkreślano dojrzałość i różnorodność muzyczną oraz perfekcję wykonawczą zespołu. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Częstochowa
2.3°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:42
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2024-04-17 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-17 20:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany