21 wrzesień 2020

Skakali dla chorego Maciusia na koniach służbowych

fot. KMP w Częstochowie
Maciuś Cieślik to dwuletni chłopiec, który walczy z Rdzeniowym Zanikiem Mięśni (SMA). Żeby rozpropagować i pomóc Maciusiowi w zbiórce funduszy, częstochowski zespół konny wziął udział w #skaczemyChallenge specjalnie dla "Bohaterowie do boju-dla Maciusia". Challenge dla Maciusia polegał na wykonaniu 10 dowolnych skoków. Niektórzy skaczą pajacyki, jeszcze inni wykonują salta. Policjanci z Częstochowy postanowili włączyć się w akcję i wykonać skoki przez przeszkody na swoich wierzchowcach. Wszystko po to, by pomóc choremu chłopcu.
REKLAMA

Policjanci z częstochowskiego ogniwa konnego wzięli udział w akcji #ChallengeDlaMaciusia. Zadanie polegało na wykonaniu 10 skoków przez rozstawione przeszkody. 9 policjantów na koniach przeskakiwało przez zawieszone na stojakach belki oraz przez obręcz. Zadanie utrudniono przez podpalenie siana pod belką oraz podpalenie obręczy. Służbowe konie bez wahania pokonały ustawione przeszkody prezentując wysoki poziom sprawności i posłuszeństwa.

Na zakończenie częstochowski zespół konny nominował do wykonania zadania policjantów na koniach z Rzeszowa, Poznania i Warszawy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
47754
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2021-01-20 21:00
miejsce
Hala Sportowa, Częstochowa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-24 17:00
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-13 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-14 16:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany