11 styczeń 2024

Policja zlikwidowała nielegalny salon gier, który działał w Będzinie

zdjęcie: Policja zlikwidowała nielegalny salon gier, który działał w Będzinie / pixabay/5012428
Policjanci zlikwidowali działający w Będzinie (Śląskie) nielegalny salon gier hazardowych, w lokalu działy trzy automaty. Zatrzymany w tej sprawie został 42-latek, któremu za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna i kara do 3 lat więzienia.
REKLAMA

„Kilka dni temu policjanci czeladzkiej patrolówki pojechali na interwencję do Będzina, gdzie w okolicach centrum miasta miało dojść do uszkodzenia sklepowego wejścia. Mundurowi w trakcje prowadzonych ustaleń w lokalu znaleźli trzy automaty do gier hazardowych. Na miejscu zjawili się też policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zajęli blisko 7 tys. zł. Mundurowi zatrzymali 42-latka, który po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut, do popełnienia którego się przyznał” - podała w czwartek będzińska komenda.

Policja przypomina, że zgodnie z ustawą o grach hazardowych za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są tego typu maszyny. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Częstochowa
3.6°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:42
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2024-04-17 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-17 20:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany