Znamy kolejne ustalenia w sprawie wypadku w Bogusławicach

fot. KMP w Częstochowie
Od wczoraj policjanci z Częstochowy pracują nad wyjaśnieniem okoliczności oraz przyczyn wypadku drogowego na DK-1 w Bogusławicach. Dzisiaj przeprowadzono kolejne czynności procesowe w tej sprawie. Zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym usłyszał także dzisiaj kierowca cysterny...
REKLAMA

Kryminalni z częstochowskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, prowadzą śledztwo w sprawie wypadku, jaki wydarzył się w czwartek przed 14.00 w miejscowości Bogusławice. Jak już informowaliśmy, doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych i autokaru przewożącego pasażerów. Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Częstochowie, Łodzi, Opolu i Radomsku. Czynności policjantów trwały do późnych godzin nocnych. Trasa DK-1 została odblokowana dopiero dzisiaj po 1.00.

Pierwsze przekazane informacje od uczestników zdarzenia wskazywały, że doszło do uszkodzenia opony w ciężarowej cysternie, przewożącej materiały sypkie. Policjanci, w toku prowadzonych czynności, zweryfikowali wstępne ustalenia. W tej chwili możemy już wykluczyć taką hipotezę. Zmianie uległa również ilość osób biorących udział w katastrofie. Spośród 33 uczestników zdarzenia, 32 osoby zostały poszkodowane. Część obywateli Ukrainy opuściła już szpitale i została zakwaterowana w placówce oświatowej w Złotym Potoku. Dzisiaj zostały przeprowadzone oględziny aut z udziałem biegłego w zakresu stanu technicznego pojazdów, ruchu drogowego i odtwarzania przebiegu wypadków.

51-letni mieszkaniec województwa śląskiego został doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, gdzie usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. Dzisiaj prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.

Prowadzone dalej śledztwo na celu wyjaśnienie okoliczności całego zdarzenia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2021-02-06 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 20:30
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-13 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-14 16:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany