22 styczeń 2020

Zatrzymany za liczne kradzieże paliwa

fot. KMP w Częstochowie
Policjanci z Kłomnic zatrzymali sprawcę licznych kradzieży paliwa ze stacji paliw nie tylko w Częstochowie i powiecie. Jak dotychczas ustalili śledczy, 34-latek dopuścił się ponad 20 takich kradzieży. Sprawca wykorzystując kilka kompletów skradzionych tablic rejestracyjnych tankował paliwo i odjeżdżał nie płacąc za benzynę. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.
Koronawirus
śląskie
629
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci z Kłomnic, pracując nad sprawami licznych kradzieży paliwa na stacjach benzynowych ustalili, że sprawcą może być 34-latek z Częstochowy. Prowadzone przez nich działania doprowadziły do wytypowania podejrzanego. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. W jego samochodzie odkryto tablice rejestracyjne z innych pojazdów. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że mężczyzna dopuścił się ponad dzwudziestu takich kradzieży w Częstochowie i powiecie. W okresie od marca do listopada ubiegłego roku łupem zatrzymanego padło ponad 700 litrów paliwa. Złodziej kradł paliwo także na stacjach w innych powiatach - ramoszczańskim, myszkowskim i lublinieckim. Z procederu tego uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Częstochowianin usłyszał już zarzuty za liczne kradzieże ze stacji paliw. Złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
629
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2020-10-09 20:00
miejsce
Hala Sportowa, Częstochowa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 18:00
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-06 19:30
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany