20 luty 2023

Zatrzymany 55-latek zmarł w radiowozie w trakcie transportu do szpitala

zdjęcie: Zatrzymany 55-latek zmarł w radiowozie w trakcie transportu do szpitala / pixabay/2500010
Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci 55-latka zatrzymanego w Knurowie (Śląskie) za agresję wobec bliskich. Mężczyzna był nietrzeźwy, stracił przytomność w radiowozie w trakcie transportu na badania do szpitala. Przyczyny jego śmierci wykaże sekcja zwłok – podała policja.
REKLAMA

„W poniedziałek przed godziną 3 w nocy jedna z knurowskich rodzin wezwała na pomoc policyjny patrol. Członek tej rodziny, nietrzeźwy 55-latek, był agresywny. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla siostry i ojca, ale także samego siebie. Policjanci zatrzymali mężczyznę, konieczne było założenie mu kajdanek” - powiedział PAP rzecznik gliwickiej policji podinsp. Marek Słomski.

55-latek został przewieziony do knurowskiego komisariatu, badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Po sporządzeniu dokumentacji zapadła decyzja o przewiezieniu go na badania do szpitala. Jak zaznacza policja, to normalne procedury przed osadzeniem w policyjnym areszcie.

„Agresora przewożono volkswagenem transporterem, w zakratowanej części dla osób zatrzymanych. O godz. 4.50, podczas dojazdu do szpitala, na autostradzie A1, funkcjonariusz dozorujący zauważył, że 55-latek osunął się. Mundurowi natychmiast zatrzymali radiowóz, powiadomili dyżurnego komisariatu i rozpoczęli akcję reanimacyjną. Resuscytację od policjantów przejęła wezwana na miejsce załoga ratownictwa medycznego. Niestety, mimo długotrwałej akcji, nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych” - opisywał podinsp. Słomski.

Na miejsce wezwano prokuratora oraz ekipę dochodzeniową. Sekcja zwłok wykaże, co było przyczyną śmierci mężczyzny.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Częstochowa
8.6°C
wschód słońca: 05:44
zachód słońca: 17:57
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2023-03-24 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-24 20:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-25 10:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-25 16:00
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany