Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych w Częstochowie

fot. KMP w Częstochowie
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę nad ranem przy Al. Niepodległości. Kierujący renault śmiertelnie potrącił przechodzącego na wyznaczonym przejściu dla pieszych 20-letniego mieszkańca Częstochowy. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł.
Koronawirus
śląskie
496
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 4.30 przy Alei Niepodległości w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że 27-letni kierowca renault, poruszając się w kierunku centrum miasta nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, znajdującego się na pasach. W wyniku tego zdarzenia, 20-letni mężczyzna z Częstochowy odniósł poważne obrażenia. Pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł w szpitalu. Kierowca samochodu był trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Śledczy, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają szczegóły tego tragicznego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

To już piąty wypadek śmiertelny na drogach naszego powiatu, a trzeci z udziałem pieszego. Do dwóch wcześniejszych doszło w styczniu: na ul. Krakowskiej w Częstochowie i w Woli Kiedrzyńskiej.

Kierowco!

Zbiżając się do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność! Zwolnij!

Kieruj się zasadą ograniczonego zaufania w miejscach wzmożonego ruchu niechronionych uczestników ruchu drogowego!

Wzmożona koncentracja kierowcy, szczególna ostrożność w rejonie przejścia dla pieszych oraz prędkość dostosowana do warunków panujących na drodze może wystarczyć, by uratować życie pieszego!

 

Pamiętajmy, że w przypadku zderzenia samochodu z niechronionych czestnikiem ruchu drogowego bardzo często odnosi on poważne obrażenia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
496
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2020-10-09 20:00
miejsce
Hala Sportowa, Częstochowa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 18:00
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-06 19:30
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany