27 marzec 2024

Recydywista okradł kwiatomat, bo chciał zarobić na alkohol

zdjęcie: Recydywista okradł kwiatomat, bo chciał zarobić na alkohol / pixabay/1463562
Policjanci z Cieszyna poinformowali o zatrzymaniu 40-latka, który rozbił kwiatomat i ukradł dwa bukiety. Liczył, że je sprzeda, a za pieniądze kupi alkohol. Plan legł w gruzach, bo wszystko wydarzyło się na oczach policjanta z CBŚP.
REKLAMA

Rzecznik cieszyńskiej policji podkom. Krzysztof Pawlik podał w środę, że mężczyzna wybił szybę w kwiatomacie i ukradł dwa bukiety. "Świadkiem tego był funkcjonariusz bielskiego CBŚP, który wracał ze służby. Kilka chwil później, wspólnie z mundurowymi cieszyńskiej prewencji, zatrzymał sprawcę. Kwiaty odzyskano" – zrelacjonował.

Pawlik dodał, że wartość bukietów wynosiła 215 zł. Zniszczenia kwiatomatu zostały wycenione na 800 zł.

"40-latek był pijany. Tłumaczył się, że kwiaty ukradł, bo chciał zarobić na alkohol" – powiedział rzecznik cieszyńskiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem, za co grozi 10 lat więzienia. Nie było to jednak pierwsze tego typu przestępstwo. W związku z recydywą kara może być zwiększona o połowę – wyjaśnił policjant.(PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Częstochowa
3.4°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:42
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2024-04-17 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-17 20:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany