Policyjny pościg za kierowcą peugeota

fot. KMP w Częstochowie
Ucieczka przed policjantami i zniszczenie radiowozów, to tylko cześć przewinień, jakich dopuścił się nieodpowiedzialny kierowca peugeota. Mężczyzna został zatrzymany po skutecznym pościgu policjantów. Oprócz kilku lat więzienia grożą mu dotkliwe kary finansowe.
REKLAMA

W sobotę w godzinach wieczornych policjanci z Częstochowy otrzymali zgłoszenie, że po ulicach dzielnicy Raków jeździ pojazd Peugeot, a jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Skierowany na miejsce patrol otrzymał informację, że pojazd ten porusza sie trasą DK-46 w kierunku Olsztyna. Mundurowi natychmiast podjęli pościg. W tym samym czasie drugi patrol ruchu drogowego kontynuował już pościg za kierowcą przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dając kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania. Mężczyzna za kierownicą peugeota tylko przyspieszył i uciekał dalej. 27-latkowi udało się dojechać do miejscowości Przymiłowice. Tam, na widok blokującego drogę radiowozu, uderzył w niego, wycofał i kontynuował ucieczkę. Mundurowi jednak nie odpuścili i nadal prowadzili pościg. Dopiero w Olsztynie blokada dwóch radiowozów pozwoliła na zatrzymanie uciekiniera.

W czasie zatrzymania mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec stróżów prawa. Nie chciał się podporządkować wydawanym przez nich poleceniom. Zatrzymany 27-latek odmówił poddania się badaniu alkomatem. Pobrano od niego krew do dalszej analizy na zawartość alkoholu i środków odurzających. Zatrzymany usłyszał już zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, czynnej napaści oraz zniszczenia mienia. Teraz o jego losie zdecyduje Prokurator i Sąd.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2020-02-29 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 19:00
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 15:00
miejsce
Filharmonia Częstochowska - Sala...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 19:00
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany