26 marzec 2024

Policyjni łowcy głów zatrzymali ściganego za udział w gangu narkotykowym

zdjęcie: Policyjni łowcy głów zatrzymali ściganego za udział w gangu narkotykowym / pixabay/1078870
Śląscy policjanci, nazywani łowcami głów, zatrzymali ściganego listem gończym 36-latka, podejrzanego o udział w gangu zajmującym się przemytem i handlem dużymi ilościami narkotyków. Mężczyzna został schwytany w Chorzowie, gdzie wynajmował mieszkanie.
REKLAMA

Jak podał we wtorek zespół prasowy śląskiej policji, zatrzymany właśnie 36-latek był od sierpnia ubiegłego roku ścigany listem gończym, wydanym przez dolnośląski wydział Prokuratury Krajowej. Ciążą na nim zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się kupnem, przemytem i sprzedażą znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Gang działał nie tylko w Polsce, ale też w Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Czechach.

Mężczyzna ukrywał się od kilkunastu miesięcy, często zmieniając miejsca zamieszkania oraz samochody, którymi jeździł. Sprawa poszukiwań mężczyzny została przejęta na początku 2024 r. z komendy w Bytomiu przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, czyli "łowców głów". Specjalizują się oni w ściganiu m.in. podejrzanych o zabójstwa czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Działają w całym kraju i współdziałają z policjami zagranicznymi.

"Śląscy +łowcy głów+ ustalili, że 36-latek wynajął mieszkanie w Chorzowie. Właśnie tam też doszło do jego zatrzymania. Stało się to w chwili, gdy mężczyzna wyszedł na spacer z psem. Bardzo zaskoczony faktem, że został namierzony, trafił już do tymczasowego aresztu. Teraz jego sprawą zajmą się dolnośląscy śledczy" - podała śląska policja.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Częstochowa
3.6°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:42
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2024-04-17 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-17 20:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany