29 marzec 2024

Policja ujęła włamywaczy, którzy skradli sejf z pieniędzmi i drogim sprzętem

zdjęcie: Policja ujęła włamywaczy, którzy skradli sejf z pieniędzmi i drogim sprzętem / pixabay/4073891
Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do siedziby jednej z firm i kradzież sejfu, w którym była gotówka i spektrometr wart 150 tys. zł. Mundurowi odzyskali część łupu – podała w piątek dąbrowska komenda.
REKLAMA

"W jednym z przeszukiwanych pawilonów funkcjonariusze zajęli 63 urządzenia do prowadzenia gier. Z kolei w drugiej lokalizacji, gdzie zabezpieczono 36 maszyn, prowadzona była produkcja i naprawa automatów" – poinformowała PAP asp. Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Podała również, że funkcjonariusze zajęli ponadto wiele części służących do naprawy i składania urządzeń.

W akcji przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu na podstawie postanowienia Prokuratury Okręgowej w Elblągu uczestniczyło ponad 30 funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie. Oba magazyny, w których ujawniono 99 sztuk nielegalnych automatów do gier, były w Elblągu.

"Funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment procesowy na kilku maszynach. Potwierdził on ich hazardowy charakter" – wyjaśniła asp. Rosiak. Zaznaczyła, że sprawa ma charakter rozwojowy. (PAP)

Autor: Marcin Boguszewski

mbo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Częstochowa
3.6°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:42
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2024-04-17 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-17 20:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany