Dzięki czujności policjantów nie doszło do rozboju

fot. KMP w Częstochowie
W sobotnią noc policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku 3 mężczyzn, którzy usiłowali dokonać rozboju na 31-latku w centrum Częstochowy. Prokurator zastosował względem sprawców dozór policyjny. Grozi im kara do 12 lat więzienia.
Koronawirus
śląskie
496
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Operacyjni z wydziału kryminalnego w sobotnią noc patrolowali centrum miasta. Przy Placu Biegańskiego zauważyli 4 mężczyzn, między którymi doszło do kłótni. Chwilę później jeden z nich zaczął uciekać, a 3 pozostałych ruszyło za nim. Mężczyzna, który biegł za uciekającym, trzymał w ręku butelkę i wymachiwał nią, chcąc go zaatakować. Widząc niepokojącą sytuację policjanci natychmiast zareagowali. Dobiegli do pierwszego z napastników i obezwładnili go. Zatrzymali później dwóch jego towarzyszy. Jak się okazało, trzech mężczyzn w wieku 18, 19 i 25 lat zażądało od 31-letniego mieszkańca Częstochowy papierosów i pieniędzy. Gdy ten odmówił, zaczęli go popychać i szarpać. Zagrozili też, że go pobiją. Wystraszony męzczyzna zaczął wtedy uciekać. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych i zatrzymaniu sprawców, pokrzywdzony nie doznał żadnych obrażeń, a napastnicy trafili do ppolicyjnego aresztu. Wszyscy byli pijani.

Prokurator po zapoznaniu sie z materiałami, zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego względem 19-latka i 25-latka z Czestochowy. Środek ten polega na obowiązku okresowego zgłaszania się do jednostki Policji, określonej w postanowieniu o zastosowaniu dozoru policyjnego.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
496
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2020-10-09 20:00
miejsce
Hala Sportowa, Częstochowa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 18:00
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-06 19:30
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany