22 listopad 2021

Chciał udowodnić, że jest trzeźwy – stracił prawo jazdy i dziewczynę

fot. PAP
W niecodziennych okolicznościach stracił prawo jazdy 26-latek, który – chcąc udowodnić swojej dziewczynie, że nie jest pijany – zabrał ją na komisariat w Pawłowicach w powiecie pszczyńskim (Śląskie) i zażądał badania trzeźwości.
REKLAMA

Kiedy okazało, że ma pół promila alkoholu w organizmie, stracił zarówno uprawnienia do prowadzenia samochodu, jak i ukochaną - podała w poniedziałek pszczyńska policja.

Do nietypowej interwencji doszło przed kilkoma dniami. Do dyżurnego Komisariatu Policji w Pawłowicach zgłosił się 26-latek wraz ze swoją partnerką, który, zmęczony jej oskarżeniami o nadużywanie alkoholu, zamierzał udowodnić swoją niewinność i poddać się przy niej badaniu trzeźwości.

"Okazało się, że mężczyzna przywiózł na komisariat dziewczynę swoim samochodem, twierdząc, że nie ma absolutnie nic do ukrycia. Zgodnie z żądaniem kierowcy, został on poddany badaniu trzeźwości. Wtedy też okazało się, że w organizmie mieszkańca powiatu pszczyńskiego jest... pół promila alkoholu" - poinformowała komenda.

"Mężczyzna został bez prawa jazdy i dziewczyny, która, wzburzona, opuściła samotnie komisariat. O szczęściu w nieszczęściu może mówić młody człowiek, który o włos nie popełnił przestępstwa" - dodali policjanci.

Policja przypomina, że wykroczeniem jest prowadzenie samochodu, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Kierowca, który ma wyższe stężenie alkoholu, odpowiada za przestępstwo, zagrożone karą do 2 lat więzienia.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2022-01-29 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-16 20:00
miejsce
Hala Sportowa, Częstochowa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-19 19:00
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-27 17:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany