25 marzec 2024

27-latek ugodził nożem pracownicę klubu nocnego; odpowie za usiłowanie zabójstwa

zdjęcie: 27-latek ugodził nożem pracownicę klubu nocnego; odpowie za usiłowanie zabójstwa / pixabay/6686682
Katowiccy policjanci zatrzymali 27-latka, który w klubie nocnym ugodził nożem w klatkę piersiową pracownicę lokalu, a chwilę później próbował popełnić samobójstwo. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, został aresztowany.
REKLAMA

Jak podała w poniedziałek policja, do ataku na 26-letnią pracownicę doszło w jednym z klubów w centrum Katowic. „Kiedy kobieta wyrwała się mężczyźnie i wybiegła z pomieszczenia, wołając o pomoc, mężczyzna usiłował targnąć się na swoje życie” - powiedziała PAP rzeczniczka katowickiej komendy komisarz Agnieszka Żyłka.

Na miejsce zostały wezwane karetki pogotowia. Ranna 26-latka została zaopatrzona w izbie przyjęć i zwolniona do domu. Poważniejsze obrażenia miał 27-latek, który po przewiezieniu do szpitala był operowany. Podczas pobytu w tej placówce pilnowali go policjanci. Kiedy lekarz na to pozwolił, został przesłuchany i usłyszał zarzut. Posiedzenie aresztowe odbyło się w szpitalu.

Za usiłowanie zabójstwa może mu grozić nawet dożywocie.

27-latek i 26-latka znali się. Śledczy podejrzewają, że motywem ataku na kobietę był zawód miłosny.(PAP)

kon/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Częstochowa
3.6°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:42
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2024-04-17 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-17 20:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany