Motoryzacja artykuł sponsorowany
3 luty 2020

Jak sfinansować zakup nowego samochodu?

Masz w planach zakup nowego samochodu, jednak chcesz skorzystać z zewnętrznego finansowania. Banki mają przygotowaną dość rozbudowaną ofertę kredytową, warto więc zapoznać się z nią. Sprawdź, na jakich warunkach możesz stać się właścicielem wymarzonego pojazdu.

Statystyki pokazują, że z roku na rok rejestrowanych jest coraz więcej fabrycznie nowych samochodów. Chociaż oferta dealerów jest coraz przystępniejsza, nadal większość osób decyduje się na skorzystanie z zewnętrznego finansowania. Przeważają kredyty samochodowe, które mogą występować w różnych wariantach. Dzięki temu każdy jest w stanie wybrać taki produkt bankowy, który najlepiej wpisuje się w potrzeby i oczekiwania.
 

Finansowanie samochodu kredytem – dostępne możliwości

Kredyt kredytowi nierówny, o czym można przekonać się podczas przeglądania wielu ofert. I wcale nie chodzi wyłącznie o zróżnicowane koszty, ale przede wszystkim o formę finansowania.

Kredyt TCM

Rosnącą popularnością cieszy się kredyt oparty o TCM, tj. cykliczną wymianę pojazdu. Istotą jest gwarancja dealera, że odkupi użytkowany samochód, dzięki czemu część pozyskanych pieniędzy będzie można przeznaczyć na ostatnią ratę i wkład własny kolejnego kredytu.

Chociaż jego cechą charakterystyczną jest możliwość wymiany auta po kilku latach użytkowania – bez konieczności angażowania środków własnych, takie rozwiązanie niesie znacznie więcej korzyści. Zaletą tej formy finansowania jest m.in.:

  • niska miesięczna rata – kredytobiorca spłaca wyłącznie tę część, która odpowiada rzeczywistej utracie wartości pojazdu w okresie kredytowania,
  • przewidywalne koszty – rata jest stała i nie są doliczane żadne dodatkowe koszty,
  • atrakcyjne warunki finansowe – kredytobiorca może liczyć na preferencyjne oprocentowanie.

Wszystkie formalności można dopełnić bezpośrednio u dealera, co jest sporym udogodnieniem.

Kredyt 50/50

Finansowanie samochodu w formie kredytu 50/50 to ciekawa opcja – szczególnie dla osób, które mają zgromadzoną większą część środków na zakup auta. Istotą jest możliwość nabycia pojazdu po wpłacie 50% wartości pojazdu. Kolejnej wpłaty należy dokonać dopiero po 12 miesiącach od podpisania umowy.

Przykładem takiej formy finansowania jest Kredyt 50/50 w ofercie promocyjnej Toyota Banku dedykowana osobom, które zdecydują się na zakup Toyoty AYGO. Wpłata własna wynosi tylko 18 650 zł, a RRSO zaledwie 1%*.
 

Na co zwrócić uwagę, wybierając formę finansowania auta?

Niezależnie od tego, jaką formę kredytu samochodowego wybierzesz, warto zwrócić na kilka kwestii. Znaczenie ma m.in.: okres kredytowania, RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), wysokość wymaganej wpłaty własnej, warunki przyznawania finansowania.

Im więcej parametrów weźmiesz pod uwagę, tym bardziej dopasowany kredyt na zakup auta uda Ci się znaleźć. Poświęć więc czas na porównanie oferty, by dokonać słusznej decyzji.

*Reprezentatywny przykład dla Standard Kredytu 50/50 w ramach Promocji "Standard Kredyt 50/50 - Zima z AYGO" na zakup nowego samochodu Toyota AYGO w cenie 37300,00 zł, wpłata własna 18650,00 zł, czas obowiązywania umowy 12 miesięcy: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 1,00 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 18650,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 18836,50 zł, oprocentowanie stałe 0,00 %, całkowity koszt kredytu 186,50 (w tym prowizja 1,00 % (186,50 zł) odsetki 0,00 zł), jedna rata płatna jednorazowo w 12 miesiącu umowy w wysokości 18836,50 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2020-01-15 na reprezentatywnym przykładzie. Wymóg zawarcia dodatkowej umowy ubezpieczenia autocasco (AC) i z tytułu kradzieży (KR) dla kredytowanego samochodu, której kosztu nie da się przewidzieć - koszt niewliczony do RRSO.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2021-02-06 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 20:30
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-13 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-14 16:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany