8 lipiec 2020

STADION RAKOWA - PRZETARG PONOWNIE ROZSTRZYGNIĘTY

fot. UM Częstochowy
Miasto Częstochowa ponownie rozstrzygnęło przetarg na przebudowę i rozbudowę Stadionu Rakowa Częstochowa. Po raz drugi wybrano ofertę firmy InterHall, która ma zrealizować inwestycję za 17,5 mln zł. Prace, które umożliwią rozgrywanie na obiekcie meczów Ekstraklasy powinny zakończyć się w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.
REKLAMA

Ponowna ocena i rozstrzygnięcie przetargu były konieczne, ponieważ jeden z oferentów - konsorcjum z firmą Stadion Pro jako liderem, odwołało się od rozstrzygnięcia, w którym ten oferent został wykluczony, a przetarg wygrał InterHall.

Krajowa Izba Odwoławcza, najpierw - z powodu koronawirusa i przerwy w rozprawach - długo nie rozpatrywała tego odwołania, a następnie – po wydaniu orzeczenia w maju – nie dostarczyła do tej pory jego sentencji wraz z uzasadnieniem władzom Częstochowy.

W ostatnim czasie do miasta dotarła jednak wiadomość o wycofaniu się firmy Stadion Pro z przetargu. Rozstrzygnięcie KIO stało się w związku z tym bezprzedmiotowe, skoro z postępowania wycofał się ten oferent, którego orzeczenie KIO miało do niego przywrócić (zgodnie z przekazaną przez KIO informacją telefoniczną).

Dlatego po analizie wszelkich formalno-prawnych okoliczności sytuacji miasto ponownie rozstrzygnęło przetarg na przebudowę i rozbudowę stadionu Rakowa na korzyść firmy InterHall, z kwotą 17 mln 490 tys. zł. Po upływie ustawowego terminu na odwołania, Częstochowa chce niezwłocznie – po ustaleniu najbliższego terminu ze zwycięzcą przetargu – podpisać umowę wykonawczą.

Inwestycja będzie realizowana z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 10 mln zł.

Planując obecny zakres prac związany z zadaniem „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie – przebudowa i rozbudowa obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego, miasto bazowało na dokumencie dostarczonym przez Raków Częstochowa. Stadion po przebudowie ma spełniać kryteria określone w Podręczniku Licencyjnym dla klubów Ekstraklasy w zakresie infrastruktury sportowej. Będzie też dostosowany do wymogów organizacji imprez masowych oraz prowadzenia zajęć w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Wykonawca ma więc m.in. rozbudować trybuny do 5,5 tys. miejsc, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Na zadaszonej trybunie zachodniej powinno znaleźć się miejsce dla przynajmniej tysiąca osób. W ramach inwestycji powstanie podgrzewana murawa boiska głównego, zaplecze socjalne, nowe punkty kasowe i depozytowe dla trybun, pomieszczenie magazynowe i niezbędna infrastruktura sportowa oraz parkingi.

Z ogłoszeniem o wyborze najkorzystniejszej oferty z 8 lipca oraz dokumentacją przetargową inwestycji można zapoznać się na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Częstochowy:

https://bip.czestochowa.pl/przetarg/1163693/iz-271-1-2020

 
Źródło: UM Częstochowy
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2021-02-06 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 20:30
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-13 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-14 16:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany