19 czerwiec 2020

PRZEDSZKOLAKI ŁAPIĄ ODDECH

fot. UM Częstochowy
17 miejskich przedszkoli z Częstochowy bierze udział w I edycji kampanii "MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech" prowadzonej przez Samorząd Województwa Śląskiego.
REKLAMA

Wszystkie otrzymały oczyszczacze powietrza (maksymalnie 5 na placówkę).
W ramach kampanii przedszkola wzięły udział w konkursie na scenariusz zajęć dla dzieci, których tematem było zanieczyszczenie powietrza, smog, walka z niską emisją i zachowania prozdrowotne. Miejskie Przedszkole nr 8 w Częstochowie otrzymało w tym konkursie wyróżnienie.

Te same tematy poruszono podczas zajęć edukacyjnych, które przeprowadzono we wszystkich grupach przedszkolnych, które otrzymały oczyszczacze powietrza. Przedszkola uczestniczące w kampanii wzięły też udział w konkursie na przedstawienie teatralne. W okręgu częstochowskim 1. miejsce zdobyło w nim Miejskie Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, przed MP nr 41 i MP nr 18. Zgodnie z zapisami regulaminu, dzieci ze wszystkich zwycięskich placówek zostaną zaproszone na przedstawienie „Bajka o księciu Apsiku i złym Smogu”. Przedszkola otrzymały także puchar Marszałka Województwa Śląskiego.

W ramach kampanii prowadzono też akcję edukacyjno - informacyjną wśród rodziców/opiekunów, dotyczącą zanieczyszczeń powietrza oraz sposobów ograniczenia niskiej emisji. Rozpowszechniano ulotki na temat stanu jakości powietrza w woj. śląskim, wpływu zanieczyszczenia na zdrowie dzieci itp.
Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Kampania jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Śląskiego przy współudziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pozyskanych w ramach działania EE 4.1. Programy edukacji ekologicznej, kampanie i akcje edukacyjno-informacyjne, w tym przedsięwzięcia związane z obchodami świąt ekologicznych.

Zdjęcia z Miejskiego Przedszkola nr 41

 
Źródło: UM Częstochowy
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2021-02-06 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 20:30
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-13 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-14 16:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany