13 luty 2020

Nowe kamery miejskiego monitoringu

fot. UM Częstochowy / Straż Miejska/miejski monitoring Częstochowy
Monitoring wizyjny - którego centrum znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej - został rozbudowany o kolejne 6 punktów kamerowych, które obejmą 26 nowych miejsc, tym razem w dzielnicach Północ i Tysiąclecie.
REKLAMA
System miejskiego monitoringu stale się rozrasta. W ramach zadań Budżetu Obywatelskiego zainstalowano 6 nowych punktów kamerowych w dzielnicach Tysiąclecie i Północ. 2 punkty zlokalizowane są przy skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Kiedrzyńską; 4 kolejne – na terenie parku miejskiego w rejonie ul. Fieldorfa-Nila i ul. Pużaka. Obecnie system jest w fazie niezbędnych testów i kalibracji.

Rejon al. Armii Krajowej i ul. Kiedrzyńskiej objęto rejestracją wizyjną zgodnie z wnioskami osób głosujących w BO. Kamery będą monitorować sytuację na skrzyżowaniach oraz w obrębie przejść dla pieszych, a także na pobliskich przystankach autobusowych i tramwajowych. Z kolei w rejonie parku przy ulicach Fieldorfa-Nila i Pużaka dozorem objęto place zabaw i miejsca spacerowe. Monitoring ma pomóc przeciwdziałać aktom dewastacji zieleni, wyposażenia parku oraz zachowaniom uciążliwym dla mieszkańców. Centrum Obsługi Monitoringu Wizyjnego będzie miało łącznie 26 nowych obrazów (miejsc) do obserwacji.

Obecnie cały system składa się z 91 punktów kamerowych, które monitorują w sumie 123 miejsca – urządzenia na jednym słupie kamerowym mogą bowiem emitować nawet kilka obrazów.

W zeszłym roku miejski monitoring obchodził 10-lecie. Pracownicy Straży Miejskiej ujawnili dotychczas ponad 32 tys. zdarzeń wymagających interwencji różnych służb – w zdecydowanej większości strażników miejskich (ok. 27,5 tys. interwencji).

Kolejne kamery mają pojawić się m.in. w rejonie budowanej Promenady Śródmiejskiej.


na podst. informacji Straży Miejskiej

foto: Straż Miejska/miejski monitoring Częstochowy

 
Źródło: UM Częstochowy
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2021-02-06 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 20:30
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-13 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-14 16:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany