19 kwiecień 2021

KRAINA GOZ, CZYLI EDUKACJA EKOLOGICZNA W SIECI

fot. UM Częstochowy
Firma Fortum uruchomiła nową platformę, która ma uczyć dzieci czym jest gospodarka obiegu zamkniętego. W darmowych, interaktywnych zajęciach mogą uczestniczyć uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej.
REKLAMA

Lekcje w ramach platformy GOZedu są przygotowane według scenariuszy opracowanych przez metodyczkę we współpracy z zespołem kreatywnym. Dzięki temu kursy są zgodne z podstawą programową, dodatkowo angażując i zachęcając uczniów do kreatywnego myślenia. Same zajęcia prowadzi prof. GOZ, postać niekoniecznie prawdziwa choć mówiąca o prawdziwych problemach, w którą wciela się aktor Tomasz Olejnik i który wspólnie z Magdaleną Jarząbek tworzy treść do lekcji (we współpracy z metodyczką Barbarą Świątek).

GOZedu ma docelowo składać się z 4 interaktywnych lekcji nt. Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ). Pierwsza, już dostępna, przedstawia ogólne założenia koncepcji GOZ. Trzy następne pozwolą lepiej zrozumieć poszczególne etapy hierarchii postępowania z odpadami. Wszystkie będą dostępne bezpłatnie, po rejestracji, której na platformie GOZedu dokonuje nauczyciel.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://krainagoz.pl/

Źródło informacji: FORTUM

 
Źródło: UM Częstochowy
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie