20 listopad 2021

Helen Mirren odbierze nagrodę Gildii Aktorów Filmowych za całokształt twórczości

fot. PAP
Jest jedną z niewielu gwiazd, które zdobyły tzw. potrójną koronę nagród przemysłu filmowego, czyli Oscara, Tony i Emmy. Już 27 lutego 2022 roku Helen Mirren doda do nich kolejne ważne wyróżnienie - nagrodę Gildii Aktorów Filmowych za całokształt twórczości (SAG Life Achievement Award). Przyznawana jest ona gwiazdom, które „pielęgnują najwspanialsze ideały zawodu aktorskiego”.
REKLAMA

„Jestem zaszczycona, że zostałam wybrana do otrzymania nagrody SAG Life Achievement Award. Odkąd byłam młodą aktorką, zawsze inspirowałam się amerykańskimi filmami aktorstwem filmowym i uczyłam się z nich, więc ta nagroda jest dla mnie szczególnie ważna” – powiedziała Mirren w oświadczeniu cytowanym na łamach „Variety”. SAG Life Achievement Award trafi do rąk brytyjskiej legendy kina podczas 28. gali SAG Awards, która odbędzie się 27 lutego 2022 roku w The Barker Hangar w Santa Monica.

Dla kapituły nagrody wybór Mirren był oczywisty. Fran Drescher, przewodnicząca przyznającej to wyróżnienie organizacji SAG-AFTRA, brytyjska aktorka to "geniusz" i „świetlisty talent”. „Jej praca i dorobek obejmuje gamę postaci, od emerytowanego super-zabójcy CIA i bezwzględnego rosyjskiego szpiega po sprzątaczkę i najwspanialszą Elżbietę II. Zawiesiła bardzo wysoko poprzeczkę wszystkim aktorom, każda jej kolejna rola przewyższa jej poprzednie dokonania” - stwierdziła Drescher.

Wydaje się, że Mirren niebawem znów raz podniesie poprzeczkę. Aktorka aktualnie wciela się postać byłej premier Izraela Gołdy Meir. Spoglądając na zdjęcia, które spływają z planu filmu „Golda”, trudno się oprzeć wrażeniu, że rola Żelaznej Damy Izraela będzie kolejną popisową kreacją królowej brytyjskiego kina. (PAP Life)

mdn/ gra/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2022-01-29 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-16 20:00
miejsce
Hala Sportowa, Częstochowa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-19 19:00
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-27 17:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany