28 marzec 2024

Dwie oferty w przetargu na 45 nowych autobusów

zdjęcie: Dwie oferty w przetargu na 45 nowych autobusów / pixabay/1263266
Dwa konsorcja złożyły oferty w przetargu na zakup w formie leasingu 45 nowych autobusów ogłoszonym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie. Postępowanie zostało podzielone na trzy zadania i dotyczy pojazdów o różnej długości, o napędzie spalinowym i hybrydowym.
REKLAMA

Jak przekazał w czwartek rzecznik MPK Marek Gancarczyk, zamówienie jest podzielone na trzy zadania i obejmuje: 25 autobusów o długości ok. 12 m, przeznaczonych do obsługi przede wszystkim linii miejskich; 12 autobusów o długości 12 m do obsługi przede wszystkim linii aglomeracyjnych, oraz ośmiu midi o długości ok. 9 m do obsługi linii w tych rejonach miasta, gdzie nie mogą kursować większe pojazdy.

Ofertę na dostawę ośmiu autobusów midi napędzanymi silnikami spalinowymi przedstawiło konsorcjum Huta Stalowa Wola Oddział Autosan w Sanoku wraz z Millennium Leasing. Opiewa ona na blisko 17,8 mln zł brutto.

Z kolei firma Solaris Bus & Coach wraz z Millennium Leasing przedstawiła dwie oferty: na dostawę 25 autobusów hybrydowych o długości ok. 12 m, przeznaczonych do obsługi przede wszystkim linii miejskich opiewającą na ponad 66,3 mln zł brutto oraz na dostawę 12 autobusów hybrydowych o długości 12 m przeznaczonych do obsługi przede wszystkim linii aglomeracyjnych. Wartość tej oferty to ponad 31,7 mln zł brutto.

„Wszystkie oferty będą teraz weryfikowane i sprawdzane” - zapowiedział rzecznik MPK.

Jak wyjaśnił, przetarg na nowe autobusy wynika z potrzeby zwiększenia liczby pojazdów we flocie MPK potrzebnych do obsługi systematycznie powiększającej się siatki połączeń w Krakowie oraz w aglomeracji. Jednoczenie pozwoli na wycofanie najstarszych autobusów z floty krakowskiego przewoźnika.(PAP)

rgr/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Częstochowa
3.6°C
wschód słońca: 05:43
zachód słońca: 19:42
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2024-04-17 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-17 20:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-18 19:00
miejsce
Klub Muzyczna Meta, Częstochowa,...
wstęp biletowany