Finanse artykuł sponsorowany
.
25 luty 2020

Kredyt gotówkowy – gdzie szukać najlepszych ofert?

fot. nadesłane
Kredyt gotówkowy to forma zewnętrznego finansowania, na którą decyduje się szerokie grono Polaków. Nie ma w tym nic dziwnego – w ten sposób można uzyskać potrzebne pieniądze. Aby jednak zaciągnąć zobowiązanie na korzystnych warunkach, trzeba wiedzieć, gdzie złożyć wniosek. Dowiedz się, jak znaleźć najlepsze oferty.

Kredyt kredytowi nie jest równy, dlatego nie warto decydować się na przypadkowe produkty. Pozornie podobne oferty, mogą się znacząco różnić – istnieje więc spore ryzyko zaciągnięcia zobowiązania po wyższych kosztach. Efekt? Większa będzie nie tylko miesięczna rata, ale również całkowita kwota do spłaty. Jednak wcale tak być nie musi – wystarczy wybrać dobry kredyt gotówkowy.
 

Dobry kredyt gotówkowy, czyli?

Chociaż pojęcie dobrego kredytu gotówkowego często jest różnie definiowane, można wskazać kilka konkretnych cech świadczących o atrakcyjności tego produktu finansowego. Mowa m.in. o:

  • atrakcyjnym RRSO – rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, która informuje nie tylko o odsetkach, ale również kosztach pozaodsetkowych
  • optymalnym okresie finansowania – takim, który można łatwo dopasować do swojej sytuacji materialnej
  • szybkim procesie kredytowania – dzięki czemu nie trzeba będzie czekać kilku dni na wypłatę środków
  • możliwości przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel.

Warto także sprawdzić, na jakich zasadach przyznawane jest finansowanie – czy jest to oferta wyłącznie dla nowych klientów itp.
 

Porównuj oferty, by mądrze wybrać

Jeśli chcesz wybrać korzystny kredyt gotówkowy nie możesz decydować się na przypadkowe rozwiązanie. Warto porównać propozycje dostępne w bankach, co pozwoli zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych.

Wcale nie musisz we własnym zakresie zbierać informacji o produktach kredytowych – wystarczy skorzystać z:

  • serwisów o tematyce finansowej – niekiedy zamieszczają one dane o ofertach kredytowych z uwzględnieniem szczegółowych informacji o warunkach ich przyznawania
  • serwisów porównywarkowych – są to agregaty ofertowe informujące nie tylko oprocentowaniu, ale również wielu innych danych ważnych z punktu widzenia kredytobiorcy.
 

Jak negocjować kredyt gotówkowy?

Oferta przedstawiona przez bank wcale nie musi być ostateczną. Zawsze możesz spróbować „zawalczyć” o lepsze warunki. Zastanawiasz się, jak negocjować kredyt gotówkowy? Chociaż w tym przypadku masz mniejsze pole manewru w porównaniu z kredytem mieszkaniowym, istnieje szansa na uzyskanie ciekawych warunków.

Możesz spróbować negocjować niższą marżę, np. w zamian za skorzystanie z dodatkowego produktu bankowego itp.

Możesz sporo zyskać, wybierając korzystny kredyt gotówkowy. Dlatego warto poświęcić choćby kilkanaście minut na porównanie dostępnych ofert.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
695
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2020-10-09 20:00
miejsce
Hala Sportowa, Częstochowa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 18:00
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-06 19:30
miejsce
Filharmonia Częstochowska,...
wstęp biletowany