Zagrożenie terroryzmem szkolenia dla pracowników szpitala

fot. KMP w Częstochowie
Walka z terroryzmem jest jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stoją dzisiaj przed organami ścigania, dlatego tak ważne jest uświadamianie skali tego zjawiska. Pomocna w tym może okazać się wiedza i doświadczenie, jakie przekazali funkcjonariusze częstochowskiej komendy pracownikom Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie.
REKLAMA

W czwartek rozpoczął się cykl szkoleń dla pracowników Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie realizowany przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Celem spotkań jest wypracowanie dobrych praktyk i podniesienie poziomu wiedzy w zakresie zapobiegania i reagowania w przypadku wystąpienia ataków terrorystycznych.

Zgromadzeni mieli okazję przyswoić sobie wiedzę na temat samego pojęcia terroryzmu, a także jego rodzajów i sposobów zwalczania. Najważniejszy zakres informacji dotyczył jednak konkretnych sytuacji zagrożeń i sposobów postępowania w razie ich zaistnienia. Na szkoleniu wszyscy obecni obejrzeli film przygotowany przez jedną ze szkół średnich przy współpracy z byłymi policjantami, symulujący sytuację wtargnięcia napastników do budynku szkoły, tak aby realnie odzwierciedlić postępowanie w przypadku zaistnienia takich zdarzeń.

Na zakończenie spotkania asp.szt. Wojciech Bożek, policjant z 20-letnim doświadczeniem z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, przekazał zebranym najważniejsze uwagi właściwego zachowania się w sytuacji wystąpienia ataku terrorystycznego, które poparł przykładami z codziennej służby.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Częstochowie

kiedy
2021-02-06 19:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 20:30
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-13 18:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-14 16:00
miejsce
Akademickie Centrum Kultury - Klub...
wstęp biletowany